Samfunn
Oljeselskapene mer fornøyd med Frp-Tord
Undersøkelse viser at oljeselskapene oppgir at kun åtte prosent mener Ola Borten Moe gjorde en bedre jobb for bransjen enn hva Tord Lien nå gjør.
Det skriver Aftenposten.
Selv om 64 prosent mener at de to vil være like gode for bransjen, mener hele 26 prosent av de som har svart at den nye statsråden kommer til å bli bedre enn sin forgjenger.
– Ola Borten Moe var en av de mest populære olje- og energiministrene Norge har hatt de siste årene, sett fra oljebransjen. Det gikk så langt at man nesten ikke så på ham som en politiker, men som bransjens egen mann i regjering, sier Erlend Keilen, sjefredaktør for bransjenettstedetOffshore.no
Forventningene og sympatien knyttes til at man tror mange av næringslivslederne innen olje og gass i utgangspunktet er mer sympatiske til partiene på borgerlig fløy.
Nylige artikler
Over 300.000 evakuert fra skogbrannene sør i Europa
Europa trenger sitt politiske sentrum: Anti-semittisme på fløyene en økende trussel
Fra leketøy til kraftig motor: Hvorfor fungerer ikke KI på våre egne data?
– Vi har fått en mer uforutsigbar arbeidslivspolitikk
Europas viktigste forsvar er ikke bare flere våpen
Mest leste artikler
Norges mest lønnsomme innvandrer: Farouk Al-Kasim er reisende i den norske oljemodellen
Verdens beste vann
NHO-direktør Vegard Einan advarer mot uforutsigbar arbeidslivspolitikk og nye overtidsregler for deltid
KS-leder Gunn Marit Helgesen: Vil ha større lokalt handlingsrom og reduserte forventninger til kommunene
De beste lederrådene fra 20 norske toppledere