nyheter
Omsatte for 38 milliarder kroner
Ny statistikk fra Statistisk Sentralbyrå viser at bensinstasjonene i landet hadde en kraftig omsetning i fjor, og at den blir større i år.
En ny omsetningsstatistikk for bensinstasjoner viser at nordmenn først og fremst bruker stasjonene til å fylle bensin eller pleie bilen, men det omsettes også dagligvarer, hurtigmat, musikk, video og telekort for betydelige beløp.
Omsetningen av dagligvarer og matservering var på til sammen 7,2 milliarder. Det ble omsatt bilrekvisita for 882 millioner kroner, mens omsetningen av verkstedtjenester og bilvask var på 725 millioner.
Omsetningen av drivstoff og smøremidler utgjorde den største delen av bensinstasjonenes omsetning og var på 27,4 milliarder kroner i 2005.
Bensinstasjonene omsatte de fire første månedene i 2006 for 12,4 milliarder kroner.
Nylige artikler
Digitalisering: Førstelinjen forsvant ikke – den fikk vanskeligere oppgaver
FN: Matvareprisene har ikke vært høyere på nesten fire år
Heller føleri enn fakta som premiss for politikk
Kraftig vekst i leieprisene – mange bruker sparepengene
Inkluderingsforskeren som ikke sa noe
Mest leste artikler
Psykologisk trygghet i norsk arbeidsliv: NHH-forsker Bård Fyhn deler innsikt
Derfor sparker fotballklubber trenere – og tar dårlige beslutninger
Elin Ørjasæter og Maria Molvær Nesseth – praktiske tips om rekruttering
Ståle Langvik om PISA-resultatene: Vet staten om tiltakene i skolen virker?
Når KI truer jobben: Slik holder du deg relevant