nyheter
Omsetningsvekst på 64,5 prosent
Tandberg Data viser til en omsetning i første kvartal på 50,3 millioner dollar - 300 millioner kroner.
Høydepunkter for første kvartal 2007
Det tilsvarer en vekst i omsetningen på 64,5 prosent sammenlignet med samme periode i fjor.
Bruttomarginen var innenfor målsatt intervall på 28 til 30 prosent. Det vil si at marginen økte fre 25,5 prosent i fjor til 29,5 prosent første kvartal i år.
Driftsresultatet er på 1,2 millioner dollar - 7,18 millioner kroner - opplyser selskapet i en pressemelding.
Tandberg Data opplyser videre at integrasjonsprosessen er i henhold til plan, og at vellykket plassering av obligasjonslånets andre
transje er på 25 millioner kroner
Det meldes også om sterk vekst i salget av LTO automasjonsprodukter
Salgsinntektene fra RDX QuikStor økte med 100 prosent fra foregående kvartal.
I forbindelse med kvatralsresultatet blir det også opplyst at Per Kristian Jacobsen er utnevnt til ny konsernsjef i Tandberg Data, med effekt fra 1. april 2007.
Nylige artikler
7 råd for å bruke KI smart i styrearbeidet
Enighet i både staten og kommuneoppgjøret
Fra 30 nyansettelser og ingen plan til 600 søkere og mye læring
Støre kan, om han vil, det Listhaug ikke kan
Når den norske modellen legges i handlekurven til private bedrifter
Mest leste artikler
Tidligere Redd Barna-leder Birgitte Lange har skrevet bok om å søke en utvidet form for kjærlighet utenfor romantiske forhold. Også i arbeidslivet.
Oppsagt kommunedirektør tapte i lagmannsretten – Kragerø kommune vant fullt ut
Ingvill Kvernmo om arbeidsmiljø og sykefravær: Hva holder folk i jobb?
Maria Walberg: Ledere skal få støtte fra Nav når ansatte er syke og sykefraværet skal ned
Jobb og karriere: Slik unngår du tilbakefall etter sykmelding når du skal tilbake i jobb