Annonse
nyheter
Overrasket Brennpunkt-redaktør
Bama prøver i dagens aviser å komme Brennpunkts kritiske søkelys på «Bend it»-bananer i forkjøpet med svære annonser. - De får gjøre som de vil, sier Brennpunkt-redaktør Arne O. Holm.
Annonse
I annonsene skriver administrerende direktør Rune Flaen blant annet at de møter utfordringen offensivt og «Ikke ved å legge oss paddeflate og be om unnskyldning for at vi er til, eller ved å kaste inn håndkleet og gi opp, men ved å ta et enda større ansvar. Se Brennpunkt i kveld.»På spørsmål om hva han tenker om Bamas handlemåte sier Brennpunkt-redaktør Arne O. Holm at han reagerer med en slags overraskelse, ifølge Journalisten.I forkant har redaksjonen vært i lange diskusjoner med Bama. Den siste i går da filmen ble vist for selskapet.- Men vi ble aldri varslet om annonsene, sier Holm, som understreker at han innrømmer Bama retten til å bruke de virkemidlene de har tilgjengelig.oppfordrer alle til å se programmet.
Nylige artikler
Varsler klaget inn ulovlig forsvarskjøp – fikk sparken
Gud høyere opp på dagsordenen
Per Axel Koch går av som konsernsjef
Trekker YS inn i klagesak mot LO: – Utidig og helt uten fundament å koble YS til denne saken
Kommunene oppfyller ikke lovpålagte krav til sikkerhet
Mest leste artikler
Maria Walberg: Ledere skal få støtte fra Nav når ansatte er syke og sykefraværet skal ned
Hva skjer i hjernen ved stress, og hvordan påvirker det beslutninger og lederskap?
Tidligere Redd Barna-leder Birgitte Lange har skrevet bok om å søke en utvidet form for kjærlighet utenfor romantiske forhold. Også i arbeidslivet.
Politiets IT-enhet gikk fra 30 nyansettelser av nyutdannede og ingen plan til 600 søkere og mye læring
Slik kan staten beholde unge medarbeidere: Fem råd til statlige arbeidsgivere