kommentarer
Profeten Hegnar, den utholdne
Trygve Hegnar har skrevet lederartikkel nummer 1050 (løst anslag) om flat skatt som aldri blir noe av.
Det er vår evig gode fiende og slemme storebror, Trygve Hegnar, som har inspirert oss til navnet på denne spalten. For to år siden ga han ut en fryktelig tjukk bok der han hadde samlet hundrevis av lederartikler fra Kapital og Finansavisen fra tidenes morgen. Boken fikk tittelen: Hva var det jeg sa?
Ettersom vi kun kommer ut en gang hver måned, er det ikke lett å ta opp konkurransen med profeten Hegnar. Men en aldri så liten profeti får vi prøve oss på.
I siste nummer av Kapital skriver Hegnar igjen om den flate skattens velsignelser. Dette har Hegnar vært opptatt av i flere tiår og følgelig skrevet ørten lederartikler om det. Det kvalifiserer til Redaktørforeningens utholdenhetspris.
- Lavere skattesats kan gi høyre inntekter. De tror ikke på det på Stortinget eller i Finansdepartementet, skriver Hegnar og anbefaler norske politikere å ta seg en tur til Island.
Vår spådom er at Finansdepartementet til evig tid vil være døve for Hegnars drøm om flat skatt.
Nylige artikler
Støres «kjekt å ha»-plan for Norge
Støre vil ha opp farten i Norge: – Flere ting tar for lang tid
Dødt løp for Ap og Frp i ny måling – begge får 25 prosent
Trond Bentestuen ny direktør i Norsk Tipping
Akershus fylkeskommune drives med evighetsperspektiv
Mest leste artikler
Slakter eget slagord
Forbundsleder Lill Sverresdatter Larsen i NSF varsler flere søksmål for overtidsbetaling til deltidsansatte sykepleiere
Digitaliseringsminister Karianne Tung om kunstig intelligens: En vekker for Norges digitale fremtid
Økende arbeidsledighet blant unge: Er arbeidslivet tilpasset Gen Z?
Lise Lyngsnes Randeberg: Unge arbeidstakere i advokatbransjen jobber ulovlig mye