nyheter

Puma blir kjøpt opp

Det franske merkevarekonsernet Pinault-Printemps Redoute (PPR) har lagt inn bud på verdens tredje største sportsutstyrsprodusent, Puma.

Publisert Sist oppdatert

Budet er på til sammen 5,56 milliarder euro - eller 45,6 milliarder norske kroner.

PPR har gjenneom sitt datterselskap Sapardis, budt 330 euro (NOK 2711) pr. pumaaksje. Det er om lag fem prosent høyere enn skjærtorsdags sluttkurs på Frankfurtbørsen, skriver Reuters.

Sapardis er allerede blitt enig om handelen med Pumas hovedaksjonærer Gûnter og Daniela Herz som eier 27,14 prosent av Puma, opplyser Puma i en pressemelding.

PPR er mest kjent for merkevarene Gucci og Yves Saint Laurent.

Puma er Tysklands nest største sportsutstyrsprodusent etter Adidas, og selskapet har lenge vært åpent for oppkjøp. Tidligere har det vært spekulert i at amerikanske Nike var interessert i Puma.


Puma har hovedkontor i den lille kommunen Herzogenaurach i nordlige Bayeren. Konsernet ble grunnlangt av Rudolf Dassler. Hans bros, Adolf Dassler, er grunnlegger av Adidas som har hovedkontor i samme kommune.



Powered by Labrador CMS