nyheter
Rekordtall for Norwegian
Norwegian har gjort det godt med sine nye ruter.
- Vi er veldig godt fornøyde med trafikkutviklingen i juni. I en periode hvor mange nye ruter har blitt lansert, har vi hatt en økning i passasjertrafikken på 50 prosent, samt en fyllingsgrad på godt over 80 prosent, sier Bjørn Kjos, administrerende direktør i Norwegian.
Juni ble en ny rekordmåned for flysselskapet, Norwegian hadde fraktet 49 prosent flere passasjerer i juni i år i forhold til 2005.
ØKENDE PASSASJERTILGANG
Økningen i passasjertrafikk, produksjon og passasjervolum henger sammen med selskapets ekspansjon og oppstart av nye ruter i perioden juli 2005 til juni 2006, samt tilpasning av produksjonen og stadig økende passasjertilgang, skriver Norwegian i en pressemelding.
Følg Norwegians aksjekurs her.
Nylige artikler
Når arbeidsgiver vil si opp en sykemeldt ansatt
Nordmenn skeptiske til å erstatte Nato
Seieren over Brasil slo ut på jordskjelvmålere
– Stortinget burde jobbet med sykefravær – og AFP som er på ville veier
Norges naive exit-strategi
Mest leste artikler
De beste lederrådene fra 20 norske toppledere
Pride skaper mer motstand: Skepsisen øker i Norge
Torstein Nesheim: Telenor tar smidig produktorganisering helt ut – dette betyr det for norsk arbeidsliv
Kvinner med ADHD møter ofte ekstra utfordringer, også i arbeidslivet
Irmelin Drake: Derfor kan selvledelse true personlig bærekraft