Annonse
nyheter
Så mye får du for å fange verdens verste menn
Hvis du velger den litt mer actionfylte typen headhunting, kan du gjøre store penger på å fakke FBIs mest etterlyste.
Annonse
Osama bin Laden står øverst på FBIs "Most Wanted" liste. Skulle du klare å fange Osama eller bidra til at han blir fanget, er dusøren på 25 millioner dollar.
Men Osama er ikke den eneste gullgåsa. James Bulger og Victor Manuel Gerena er begge to verdt en million dollar.
18 DRAP
Bulger er etterlyst for økonomisk kriminalitet, salg av narkotika og 18 drap. Han har vært etterlyst siden 1970 for diverse kriminelle handlinger.
Gerena er etterlyst etter et ran der han fikk med seg syv millioner dollar.
Totalverdien på hele topp 10 listen er på 32,7 millioner dollar. Det vil si at hvis du gjennom en hard dags arbeid skulle klare å fakke hele gjengen, sitter du med en gevinst på over 206 millioner kroner.
Nylige artikler
– Styreledelse er ingen sjekkliste, men et lederoppdrag
Når sjefen gruer seg til julebordet
EUs jernrammer er dårlig butikk
Hvordan får vi et forsvarlig rehabiliteringstilbud fremover?
Høyre vil gi prins Sverre Magnus fulltidsjobb i kongehuset
Mest leste artikler
Regjeringen skroter lovfestet betalt ferie fra første arbeidsår: Akademikernes leder Lise Lyngsnes Randeberg er skuffet
Magne Lerø: Trump og EU: Forvirring rundt fredsplanen for Ukraina
Forsvarsmekanismer på arbeidsplassen: Hvordan ledere og ansatte lurer seg selv
Indre Namdal tester ny fastlegemodell: Kommunalt oppgavefellesskap i fokus
Vegard Einan i NHO Service og Handel: LOs søksmål om deltid truer den norske arbeidsmodellen