Samfunn
Selvransakelsen er over
Siv Jensen snur og kommer likevel ikke til å endre retorikken i valgkampen.
– Jeg ser ingen grunn til å endre på retorikken. Vi er Norges største opposisjonsparti, og vi må bruke ordet til å få frem sakene våre, sier Per Sandberg til VG.
Til samme avis sier FrP-leder Siv Jensen at det er viktig at vi ikke avlyser debatter og blir så politisk konforme at meningsbrytningen blir borte.
– Jeg kommer ikke til å gå inn og lage en oppskrift på hva som er lov og ikke lov å si. Jeg tror vi må være forsiktige med å komme i en slik situasjon der vi lager en så lang ordliste at vi må bruke mer tid på å memorere den enn å få frem det politiske budskapet, sier Jensen til VG.
Det har gått halvannen uke siden Siv Jensen sa at hun angret på sin egen ordbruk, i forkant av terrorangrepene.
Nylige artikler
5 drivkrefter ved valg av arbeidsgiver
Volvo nedbemanner – 2000 mister jobben i Sverige
Imdi: Nesten 2000 færre flyktninger ventet neste år
Vi må starte før sykefravær — ikke etter
Staten skal ikke ansette seg ut av KI-omstillingen
Mest leste artikler
KI kan ta feil med stor overbevisning – illusjonen om én intelligens
NITO: Arbeidsgivere må følge reglene om overtid
NVE gir første vindkraftkonsesjon på ni år
– «De tradisjonelle» vil fortsette å gjøre det samme, med lavere kostnader. «De smarte» tenker annerledes
Henning Bang: Hva skiller gode og dårlige ledergrupper?