nyheter
Skanska tenker nordisk
Entreprenørselskapet Skanska har valgt TeliaSonera som ny partner innenfor telekommunikasjonstjenester.
Det betyr at TeliaSonera skal levere mobiltelefoni og fasttelefoni i Norge, Sverige, Danmark og Finland. TeliaSonera vil ikke gå ut med verdien på avtalen. Kommunikasjonsdirektør Pia Farstad i Skanska Norge sier det er en nordisk avtale og mener at avtalen er kostnadsbesparende for konsernet.
I Norden har Skanska rundt 20.000 ansatte. For NetCom, som er eid av TeliaSonera, betyr dette en avtale på rundt 2700 abonnement i Norge. I tillegg vil det bli utrulling av Trådløs Bedrift, en fleksibel telefoniløsning som kan tilpasses bedriftens behov og gjør fasttelefoni overflødig. Avtalen TeliaSonera har signert med Skanska er på tre år og er blant de største i Norden på bedriftsmarkedet i år. Markedsdirektør Terje Christoffersen i TeliaSonera sier selskapet er veldig glad for å få avtalen i havn.
TeliaSonera er eneste leverandør som kunne opptre som en nordisk leverandør. Skanska tenker også nordisk og det var avgjørende for valget av leverandør, sier Christoffersen.
Nylige artikler
Når arbeidsgiver vil si opp en sykemeldt ansatt
Nordmenn skeptiske til å erstatte Nato
Seieren over Brasil slo ut på jordskjelvmålere
– Stortinget burde jobbet med sykefravær – og AFP som er på ville veier
Norges naive exit-strategi
Mest leste artikler
De beste lederrådene fra 20 norske toppledere
Pride skaper mer motstand: Skepsisen øker i Norge
Torstein Nesheim: Telenor tar smidig produktorganisering helt ut – dette betyr det for norsk arbeidsliv
Kvinner med ADHD møter ofte ekstra utfordringer, også i arbeidslivet
Irmelin Drake: Derfor kan selvledelse true personlig bærekraft