Annonse
nyheter
Skeptisk til mars
Oslo Børs har utvilket seg fantastisk. Men pass deg for mars og april. De siste årene har dette vært måneder med nedtur. Sjefstrateg Peter Hermanrud i First Securities oppfordrer til aktsomhet.
Annonse
Det er i en artikkel i Finansavisen lørdag at Hermanrud minner om nedturene som har vært i mars og april de siste årene. First har anbefalt kundene sine en overvekt av aksjer i februar, noe som har vist seg å være et særdeles godt råd. Han opplyser til avisen at han ikke er ferdig med anbefalingene for mars måned ennå, men at han ikke vil love noe overvekt av aksjer da.
- Jeg er ikke sikker på om det blir overvekt i mars. Siste halvdel av mars og april har vært preget av korreksjoner de siste tre årene. Det betyr ikke nødvendigvis at det vil skje i år igjen, men det er greit å ta med seg, sier Hermanrud.
Nylige artikler
Norge, EU og Storbritannia enige om fiskeriavtale
EUs beslag av russiske midler: De Wever alene mot Kommisjonen – men vinner hjemme i Belgia
Økt oppmerksomhet uten politisk betydning
Monument-syndrom og offentlige bevilgninger
Så mange ledere er det i kommunen der du bor
Mest leste artikler
Regjeringen skroter lovfestet betalt ferie fra første arbeidsår: Akademikernes leder Lise Lyngsnes Randeberg er skuffet
Forsvarsmekanismer på arbeidsplassen: Hvordan ledere og ansatte lurer seg selv
Magne Lerø: Trump og EU: Forvirring rundt fredsplanen for Ukraina
Indre Namdal tester ny fastlegemodell: Kommunalt oppgavefellesskap i fokus
Vegard Einan i NHO Service og Handel: LOs søksmål om deltid truer den norske arbeidsmodellen