Samfunn
Skryter av Støre
Utenriksminister Jonas Gahr Støre forsøker å komme i dialog med EU for å oppnå det motstanderne av postdirektivet ønsker – uten formelt å legge ned et veto. Han får uhemmet skryt av Europabevegelsen.
Dialoglinjen ble i utgangspunktet stemt ned av det samme arbeiderpartilandsmøtet som vedtok veto. Men at Støre forsøker å komme rundt problemet likevel er glimrende mener Europabevegelsens leder Paal Frisvold.
– Støre gjorde det beste for norske interesser. Han prøver febrilsk å hindre at Norge blir rammet av EUs reaksjoner på at Norge reserverer seg mot et direktiv. Støre vet at han kan oppnå alt Norge vil uten å nedlegge veto. Støres store problem er ikke EU, men vedtaket på Aps landsmøte, sier Frisvold til Dagens Næringsliv.
Les også: Utelukker ikke postdirektiv-ja
Nylige artikler
Politisk svikt gir rasjonering på strøm
Politiledere støtter Frp-forslag – vil utrede kortere politiutdanning
Australia gir Meta, Google og Tiktok et ultimatum: Betal for nyheter eller betal skatt
Sylvi Listhaug fyrer løs – krever mer kuler og krutt
Ny EU-regel: ID-merking av katt blir påbudt, også i Norge
Mest leste artikler
Hvorfor forlater eldre arbeidslivet tidlig? Ny bok av Lisa Wade
Stortinget bremser kjønnsaktivisme i Bufdir: Hva betyr det?
HR Norge: Staten bør trekke seg fra AFP og støtte de som trenger det mest
LO og NHO forsvarer statens bidrag til AFP
Hvordan håndtere varsling før drøftelsesmøte: Arbeidsgivers rettigheter og plikter