Nyskaping
Slik får du en mer entreprenørskapsorientert bedrift
Begrepet entreprenørskap handler ikke lenger bare om å starte en bedrift som skal vokse, skriver Amy Osmond Cook i Entrepreneur. Hun viser til en undersøkelse, utført av Future Workplace og Upwork, der det kommer frem at 90 prosent av de profesjonelle respondentene betrakter entreprenørskap som «noen som ser muligheter og forfølger dem», fremfor bare «noen som starter en bedrift».
58 prosent av millenniumsgenerasjonen betrakter seg som entreprenører. Dette tankesettet blir i dag tatt opp av store selskaper som opplever suksess, skriver Cook.
Bedriften Salesforce er rangert som nummer én på listen over magasinet Forbes' mest innovative selskaper i 2017. Nestkommanderende der, med ansvar for produkt- og markedsføring, Will Spendlove, hevder at hver eneste ansatte kan være en entreprenør. Han ser på staben sin som ikke bare produktmarkedsførere, med også mini–markedssjefer, og presiserer at alle må komme opp med idéer om å hvordan man skaffer nye kunder, skaper nye muligheter og hvordan man skal kunne eie hele forretningskanalen.
Nylige artikler
Over 300.000 evakuert fra skogbrannene sør i Europa
Europa trenger sitt politiske sentrum: Anti-semittisme på fløyene en økende trussel
Fra leketøy til kraftig motor: Hvorfor fungerer ikke KI på våre egne data?
– Vi har fått en mer uforutsigbar arbeidslivspolitikk
Europas viktigste forsvar er ikke bare flere våpen
Mest leste artikler
Norges mest lønnsomme innvandrer: Farouk Al-Kasim er reisende i den norske oljemodellen
Verdens beste vann
KS-leder Gunn Marit Helgesen: Vil ha større lokalt handlingsrom og reduserte forventninger til kommunene
De beste lederrådene fra 20 norske toppledere
Jan Tore Nygård om urealistiske krav i moderne rekruttering: Den perfekte kandidaten finnes bare på papiret: