nyheter
Smånegativ utvikling i oljeprisen
Analytiker snakker om utviklingen i oljeprisen.
De fundamentale forholdene i det fysiske markedet taler for at oljeprisen vil utvikle seg smånegativt i månedene fremover. Dette tilkjennegis av utsiktene til svakere global
vekst, noe som vil legge en demper på etterspørselen og dermed utviklingen i de fleste råvarer, skriver Orion Securities i dagens morgenrapport.
OLJEPRODUKSJONEN VESENTLIG
Meglerhuset fortsetter med å skrive at det kritiske spørsmålet på lang sikt er hvordan oljeproduksjonen utvikler seg. Så langt har ikke produksjonskapasiteten økt vesentlig tross høye priser og betydelige investeringer, og faren for et oljemarked preget av tilbudsoverskudd synes ikke stor i overskuelig fremtid.
POLITISKE FORHOLD
Selv om det økonomiske bakteppet taler for at oppsiden er begrenset resten av året, kan politiske forhold få bildet til å endre fortegn. Vi henleder i den forbindelse særlig oppmerksomheten mot Iran hvor det er lite som peker mot en diplomatisk løsning på atom-konflikten, avslutter analytikeren.
Følg markedet her.
Nylige artikler
– Styreledelse er ingen sjekkliste, men et lederoppdrag
Når sjefen gruer seg til julebordet
EUs jernrammer er dårlig butikk
Hvordan får vi et forsvarlig rehabiliteringstilbud fremover?
Høyre vil gi prins Sverre Magnus fulltidsjobb i kongehuset
Mest leste artikler
Regjeringen skroter lovfestet betalt ferie fra første arbeidsår: Akademikernes leder Lise Lyngsnes Randeberg er skuffet
Magne Lerø: Trump og EU: Forvirring rundt fredsplanen for Ukraina
Forsvarsmekanismer på arbeidsplassen: Hvordan ledere og ansatte lurer seg selv
Indre Namdal tester ny fastlegemodell: Kommunalt oppgavefellesskap i fokus
Vegard Einan i NHO Service og Handel: LOs søksmål om deltid truer den norske arbeidsmodellen