Nyskaping
Snakk med Siri, og send cash
PaylPal med ny tjeneste for iOS.
PayPal gir deg dypere iOS-integrering og enkel mulighet for P2P-transaksjoner verden rundt. I hvert fall i 30 land, inkludert Norge.
Det skriver Computerworld.
PayPal er en betydelig tilbyder av betalingstjenester, og sto i 2015 for pengetransaksjoner mellom privatpersoner for 345 milliarder kroner.
Den nye tjenesten for iOS er ganske lik Vipps og andre aktører vi kjenner her hjemme. Den store fordelen er imidlertid at man når en stor global brukergruppe. 30 land støttes i den nyeste oppdateringen, melder nettstedet.
Det har vært problemer med å stille inn tjenesten på norsk med en gang. Ved å stille inn språket til engelsk, og deretter kjøre en restart, skal det være mulig å stille inn til norsk. Da kan du snakke med iOS-Siri, og gjennomføre transaksjonene muntlig.
Appen finner du her.
Nylige artikler
Ingen enighet om overtid for deltidsansatte
«Vi priser mangfold og integrering. Nesten som et håp om at alt skal bli norsk til slutt. Glem det»
Stoltenberg dropper fred og sikkerhet
KI-en brøt seg ut. Heldigvis skjedde det nå
Kraftig fall i utgifter til sykepleiervikarer i kommunene
Mest leste artikler
Sykmeldt: Slik ber du om tilrettelegging uten å dele diagnose
Tjenende lederskap: selvmotsigelse eller bærekraftig ledelse?
Forbes: Kong Harald V hadde liten konstitusjonell makt. Han ledet likevel
Kommuneforskere: Norge mangler politisk vilje til omstilling
Bjørn K. Haugland: Norge må styrke havforvaltningen og verne havet