Samfunn
Sp er landets minst mislikte parti
Mens 38 prosent av velgerne svarer at de misliker Frp mest, svarer kun 1 prosent Sp. Det viser en meningsmåling gjennomført av Sentio for Klassekampen.
Senterparti-leder Trygve Slagsvold Vedum sier til avisen at han tror forklaringen på dette er at partiet er tydelige på hva de mener om saker som politireform, kommunesammenslåinger og forsvar.
– Målet vårt er å bli ett av Norges tre store partier. Ved kommunevalget i 2019 har vi mål om å bli større enn Frp, sier Vedum.
Etter Fremskrittspartiet er det MDG som er mest mislikt. Mens 12 prosent svarer at de misliker miljøpartiet mest, svarer 9 prosent Rødt, 6 prosent SV, 5 prosent Ap, 5 prosent KrF, 4 prosent Venstre og 2 prosent Høyre.
Leder av Fremskrittspartiets Ungdom (FpU), Kristian Svendsrud, mener Sp har gått under radaren til politiske motstandere.
– Vi burde brukt mer tid på å gå dem etter i sømmene. Senterpartiet ønsker høye tollmurer, mer proteksjonisme og å stenge landet inne. Jeg mener de er et farlig parti, sier Svendsrud til avisen.
Han er ikke bekymret for at moderpartiet er det mest mislikte i landet:
– Det er fordi Frp er det tydeligste partiet i Norge. Når man ikke pakker inn ting, er det flere som tar klart standpunkt til partiet.
Nylige artikler
«Vi må ta en prat ...» Hvordan bli flinkere til å ta de vanskelige samtalene
Ledelse når ressursene ikke strekker til
Hvis du må følge opp alt: Har du ansatt feil, eller leder du feil?
Alle trenger å være del av en flokk
Arbeidstilsynet advarer hotellbransjen
Mest leste artikler
Stortinget bremser kjønnsaktivisme i Bufdir: Hva betyr det?
Hvorfor forlater eldre arbeidslivet tidlig? Ny bok av Lisa Wade
LO og NHO forsvarer statens bidrag til AFP
Hvordan håndtere varsling før drøftelsesmøte: Arbeidsgivers rettigheter og plikter
Jonsborg/Johansen: Hvordan psykologisk trygghet kan øke innovasjonsevnen i norsk arbeidsliv