nyheter
Spår kraftigere børsfall enn i 2001
En analytiker i USA mener det nærmer seg børsfall som kommer til å bli mye dypere og styggere enn det de hadde i 2001.
Nuriel Roubini, sjefen i Roubini Global Economics, skriver i sin blogg at han tror det amerikanske markedet ligger an til et kraftig fall.
Han tar utgangspunktet i den kraftige nedgangen i eiendomsmarkedet. Den amerikanske eiendomsmeglerorganisasjonen meldte i går at boligsalget falt med 4,1 prosent i juli.
EIENDOMSMARKEDET I FRITT FALL- Dette er det største fallet i eiendomsmarkedet på flere tiår, alle prisene i eiendomsmarkedet er i fritt fall, inkludert prisene på nye hus, skriver Roubini.
Han mener at fallet vil bli kraftigere enn det var da Nasdaq kollapset i 2001.
VIL SPRE SEG
- Nedgangen i eiendomsmarkedet kommer til å spre seg utover hele markedet. Forvent at den store deprisjonen i 2007 kommer til å bli mye styggere og dypere enn 2001, avslutter Nuriel Roubini.
Roubini er professor i økonomi ved Universitetet i New York og har jobbet som seniorøkonom i det Hvite Hus.
Nylige artikler
Europas viktigste forsvar er ikke bare flere våpen
Mindre prisvekst gir rentehåp: – Veldig gode nyheter
Den perfekte kandidaten finnes bare på papiret
KS-leder Gunn Marit Helgesen: – Har store forventninger til Kommunekommisjonen II
Ny rapport: Vest-Europa har opplevd sin varmeste juni noensinne
Mest leste artikler
Ny ikke-relevant drittpakke mot Støre
KS-leder Gunn Marit Helgesen: Vil ha større lokalt handlingsrom og reduserte forventninger til kommunene
Even Bolstad i HR Norge: Stortinget må ta tak i sykefravær og AFP
Støre må støtte forhandlinger med Russland om Ukraina på Nato-toppmøtet
Lavere inflasjon i juni gir rentehåp – prisveksten langt under Norges Banks anslag