Annonse
Næringsliv
Stadig færre konkurser
Nedgangen i antall konkurser og tvangsavviklinger fortsatte i juli.
Annonse
I løpet av forrige måned ble det registrert 247 konkurser, 16,6 prosent færre enn i juli i fjor, ifølge tall fra Brønnøysundregistrene. Antall tvangsavviklinger var 49, noe som er en nedgang på hele 43,7 prosent sammenlignet med i 2009.
Den største reduksjonen fant sted i Aust-Agder, som hadde en nedgang på 77,8 prosent i konkurser og tvangsavviklinger. Vest-Agder og Sør-Trøndelag fulgte tett på, med reduksjoner på henholdsvis 76,5 prosent og 62,5 prosent.
Blant fylkene som hadde flere konkurser og tvangsavviklinger i juli i år enn i fjor, er Sogn og Fjordane. Økningen var på 62,5 prosent.
I første halvdel av 2010 ble det registrert 484 færre konkurser og tvangsavviklinger enn i samme periode i fjor. (©NTB)
Nylige artikler
EUs tvilsomme strev for å redde Ukraina
Norge, EU og Storbritannia enige om fiskeriavtale
EUs beslag av russiske midler: De Wever alene mot Kommisjonen – men vinner hjemme i Belgia
Økt oppmerksomhet uten politisk betydning
Monument-syndrom og offentlige bevilgninger
Mest leste artikler
Forsvarsmekanismer på arbeidsplassen: Hvordan ledere og ansatte lurer seg selv
Ole Gustav Gjekstad: Ny landslagssjef med fokus på individuell teknikk
Magne Lerø: Trump og EU: Forvirring rundt fredsplanen for Ukraina
Indre Namdal tester ny fastlegemodell: Kommunalt oppgavefellesskap i fokus
Vegard Einan i NHO Service og Handel: LOs søksmål om deltid truer den norske arbeidsmodellen