nyheter
Statoil-sjefen sendte klagebrev til SAS Braathens
Etter flere måneders frustrasjon er begeret i ferd med å renne over for SAS' største bedriftskunder. Statoil-sjef Helge Lund har sendt klageskriv til toppledelsen i SAS.
Statoil forlenget så sent som i januar i år sin konsernavtale med SAS for ett år, men de siste dagenes problemer gjør at en fornyet avtale henger i en tynn tråd, skriver Dagens Næringsliv.
- Det er svært kjedelig når flyene ikke går. Vi har kontorsteder og virksomhet over hele landet og er helt avhengig av et pålitelig flytilbud. Nå kjøper vi selvsagt hos andre der dette er mulig, sier Statoils informasjonsdirektør Ola Morten Aanestad til DN.
Statoil kjøper årlig SAS-reiser for 450 millioner kroner og er flyselskapets største norske bedriftskunde.
Nylige artikler
Fristelsen til å stadig skylde på andre
Ekspert frykter Ukrainas skjebne: – Bør gå kaldt nedover ryggen på europeerne
Ny AUF-leder vil ha unge i arbeid: – Trenger mer cash
Det maskiner ikke kan gjøre
Arbeidsmiljøloven står i veien for fremtidens arbeidsliv
Mest leste artikler
Høyesterett strammer inn: Flere kan få krav på overtidsbetaling
Henning Bang: Hva skiller gode og dårlige ledergrupper?
Vegard Einan: Tariffavtaler svekker bedriftenes konkurransekraft
NHO-direktør: Tariffavtaler får bedrifter til å unngå organisering
Nato i kaos: Trump skaper usikkerhet om Ukraina og Russland