Nyskaping
Stordalen investerer åtte milliarder ved Oslo S
Petter Stordalens hotellkjede Nordic Choice og partnere investerer rundt åtte milliarder kroner rundt Jernbanetorget og Oslo S og vil om tre år ha 2.068 rom fordelt på åtte hoteller i området.
– Det er altså her i dette området det skjer. Med alt fra Deichmanske, Barcode, Lambda, Operaen, Bjørvika-utviklingen og andre store utbyggingsplaner., sier Stordalen til Dagens Næringsliv.
Investeringen kommer med utvidelsen av Royal Christiania, nye Clarion Bjørvika som åpner i 2019, og det nye hotellet i det tidligere hovedkontoret til Den norske amerikalinjen (NAL) på Jernbanetorget, som åpner mai 2018. Ifølge Stordalen mangler Oslo 1.600 hotellrom.
– Målet er en markedsandel på nærmere 35 prosent. Nå har vi 22 prosent, så det er fortsatt en vei å gå, sier han.
Nylige artikler
Forsvaret bistår politiet med vakthold i Oslo
Trump: – Vi avsluttet krigen med Iran i dag
Norsk sokkel har passert toppen – eksporten på rekordnivå
Om fornuft og dømmekraft i lederskapet
Jeg jobber med KI. Derfor vil jeg helst ikke snakke om KI
Mest leste artikler
Torbjørn Aas om når styring tar plassen til ledelse: Derfor må offentlig sektor styres bedre
Norsk studie: Toppledere lar personlige verdier og følelser styre beslutninger
Studentenes reaksjon på kunstig intelligens handler ikke bare om jobber, men om læring, kritisk tenkning og et mer krevende arbeidsliv.
Anthropic ber om KI-pause: Reell advarsel eller smart PR-stunt?
NHH-studie gjort i norske bedrifter: Tjenende ledelse kan påvirke lønnsomheten negativt