Annonse
nyheter
Tips om åtte aksjer
Her er ulike meglerhus' vurderinger av åtte aksjer. Sju aksjer som får kjøpsanbefalinger, mens en får hold-anbefaling. Les hvilke her.
Annonse
I oppdateringer fra onsdag oppgraderer Fondsfinans en aksje, mens to andre får kjøpsanbefalinger opprettholdt.DnB NOR Markets gjentar i dag sin anbefaling på Eltek-aksjen."Det nylige oppkjøpet av Convertronic for 5.7 millioner euro føyer ikke bare Vodafone Tyskland til Elteks kundeportefølje men er i tillegg innvannende på inntjeningen pr aksje. Til tross for en reduksjon i NOK/USD-kursen til 6.10 kroner justeres estimatene opp", heter det fra meglerhuset.DnB NOR Markets mener aksjen er attraktivt verdsatt og gjentar kjøpsanbefalingen. Kursmålet på 120 kroner per aksje opprettholdes.Investeringsbanken Morgan Stanley hever i dag kursmålet på Norsk Hydro til 200 kroner fra 176 kroner.Det melder Standard & Poor's European Marketscope, ifølge Reuters.I dagens rapport fra Orion Securities omtales følgende tre aksjer som dagens case:Kjøp:
- Awilco Offshore
- Aker Floating Production
- Golar LNG
- Vi er fortsatt positive til Crew (11,40), selv etter den siste tids korreksjon i gullprisen. Anbefalingen blir understøttet av en serie med innsidekjøp den siste tiden.
- IGE (5,46) kan være et spennende case i tiden som kommer. Etter våre beregninger kan Lunda-konsesjonen ha en verdi på hele 17 kroner per aksje, og det indikerer en betydelig oppside i aksjen. Selv om oppsiden i papiret er betydelig, må det ikke glemmes at risikoen også er skyhøy.
- Restruktureringen av Kitron (4,07) går i riktig retningmed vesentlig lavere kostnadsbase som resultat. Utviklingen i salget går også riktig vei. Vi anbefaler fortsatt sterkt kjøp av aksjen. 6-måneders kursmål er 6,40.
Nylige artikler
Norge, EU og Storbritannia enige om fiskeriavtale
EUs beslag av russiske midler: De Wever alene mot Kommisjonen – men vinner hjemme i Belgia
Økt oppmerksomhet uten politisk betydning
Monument-syndrom og offentlige bevilgninger
Så mange ledere er det i kommunen der du bor
Mest leste artikler
Regjeringen skroter lovfestet betalt ferie fra første arbeidsår: Akademikernes leder Lise Lyngsnes Randeberg er skuffet
Magne Lerø: Trump og EU: Forvirring rundt fredsplanen for Ukraina
Forsvarsmekanismer på arbeidsplassen: Hvordan ledere og ansatte lurer seg selv
Indre Namdal tester ny fastlegemodell: Kommunalt oppgavefellesskap i fokus
Vegard Einan i NHO Service og Handel: LOs søksmål om deltid truer den norske arbeidsmodellen