Annonse
nyheter
Tre aksjetips
Meglerhus trekker frem tre aksjer som blir gitt kjøpsanbefalinger. Se hvilke her.
Annonse
I dagens rapport fra Orion Securities omtales følgende aksjer som dagens case:
- Crew (9,54): Aksjen har fått ufortjent mye juling, idet aksjen har falt nærmere 40 prosent den siste måneden. Vi kan ikke se at det fundamentale bildet har endret seg i nevneverdig grad, og dette taler for at tilbakeslaget er av forbigående karakter.
- Eastern Drilling (85,00): Frykt for at markedet er i ferd med å bygges i hjel, har ført til kursras i riggsektoren, og Eastern Drilling har ikke sluppet unna. Selskapet er en av de klareste oppkjøpskandidatene på børsen.
- Byggma (55,75): nyter godt av tidenes beste marked for byggevarer, og selskapet har de siste årene vært en børsvinner. Vi venter flere oppkjøp fremover, og ett av dem kan bli den største overtakelsen selskapet har gjort noensinne.
Nylige artikler
Må man formalisere egen avtale om hjemmekontor?
Sannsynligvis mer bombing av Iran
Hvordan sikrer staten seg den beste sjefen?
Advokat: KI-råd og lav varslingsterskel skaper unødige konflikter i arbeidslivet
Første streik i årets lønnsoppgjør et faktum
Mest leste artikler
Jobb & karriere: Hvordan vite om du skal bli i jobben eller gå videre som leder
Konsekvenser av innleie-innstramminger i bygg- og anleggsbransjen
Hvordan unngå å overbelaste dine mest motiverte ansatte
Trine Larsen om å forberede seg på sorte svaner: Uforutsigbarhet i dagens verden
Hvordan norske toppledere bruker LinkedIn – og lykkes med det