Annonse
nyheter
Tre anbefalte aksjer
Orion Securities har tre ideer om hvilke aksjer som bør handles i dag. En blir sterkt anbefalt.
Annonse
Slik vurderer Orion Securities tre aksjer i dag:
- Tross Westrums innsidesalg fremstår Crew (9,19) som en klar rekylkandidat. Aksjen er kraftig oversolgt, og det skal lite til av positive nyheter før kursen spretter kraftig opp. I våre estimater handles Crew til en P/E på 3,4 for 2007 fallende til 2,9 for 2008. Dette kan synes for godt til å være sant, men estimatene er basert på ledelsens guiding. Klarer selskapet å levere i henhold til sine produksjonsmål, kan man trygt si at Crew er børsens billigste aksje.
- Norse Energy (3,47) kunne i går melde at selskapet har boret 1.659 meter i sin andre produksjonsbrønn på Manati-feltet og har funnet brutto 233 meter med gass, hvorav omtrent 80 prosent er netto. Dette er mer enn tidligere anslått. Videre melder selskapet at utviklingen på Manati-feltet går som planlagt, og produksjonsstart er ventet i tredje kvartal 2006. Vi anser denne nyheten som klart positiv og anbefaler sterkt kjøp.
- Vår kjøpsanbefaling på Kitron (3,60) står fortsatt ved lag. Selskapet har allerede foretatt betydelige kostnadskuttet og mer er i vente. Samtidig med dette har selskapet klart å kapre nye kontrakter og øke salget. Den attraktive miksturen av fallende kostnader og stigende inntekter vil lede til sterkt forbedrede resultater i kvartalene fremover, og ifølge våre estimater handles aksjen til en P/E på 6,2 og 4,0 for dette og neste år. Med slike multipler kan vi vanskelig anbefale noe annet enn kjøp.
Nylige artikler
Må man formalisere egen avtale om hjemmekontor?
Sannsynligvis mer bombing av Iran
Hvordan sikrer staten seg den beste sjefen?
Advokat: KI-råd og lav varslingsterskel skaper unødige konflikter i arbeidslivet
Første streik i årets lønnsoppgjør et faktum
Mest leste artikler
Jobb & karriere: Hvordan vite om du skal bli i jobben eller gå videre som leder
Konsekvenser av innleie-innstramminger i bygg- og anleggsbransjen
Hvordan unngå å overbelaste dine mest motiverte ansatte
Hvordan norske toppledere bruker LinkedIn – og lykkes med det
Trine Larsen om å forberede seg på sorte svaner: Uforutsigbarhet i dagens verden