Annonse
nyheter
Tredimensjonalt tv i stua om tre år
Om tre år vil det være mulig å se 3D-tv fra sofaen hjemme i stua. Det mener professor Levent Onrual, som er koordinator på det multinasjonale 3D-tv-nettverket. Forskningsprosjektet er halvveis inni sine fire år, skriver Jyllandsposten.
Annonse
Den ultimate holografiske opplevelsen befinner seg ytterligere ti år frem i tid, mener professoren.Ta for eksempel en fotballkamp. Tv-seerne vil ha mulighet til å se på tv-en på bordet, og fotballspillere i 3D ministørrelse løper rundt på bordet, sier Levent Onrual.Den mer enkle teknologien, med stereoskopisk 3D, en metode som simulerer dybde i bildet, er bare tre år unna stua. Teknologien har eksistert i mange år, men synsopplevelsen har ikke vært god.Personene bak forskningen har ifølge Økonomisk Rapports internettutgave utviklet og testet 3D-skjermer hvor man ikke trenger å bruke 3D-briller.
Nylige artikler
Støre vil ikke at bøndene skal sakke akterut igjen
Avgiftskuttene på drivstoff slo rett inn på prisene
Felleskjøpet-topp får ny rolle etter aksjeavsløring
Lederutvikling: Vi vet hva som virker – hvorfor gjør vi noe annet?
Folkehelse er også å ha noe meningsfullt å gå til
Mest leste artikler
Oppsagt kommunedirektør tapte i lagmannsretten – Kragerø kommune vant fullt ut
Tidligere Redd Barna-leder Birgitte Lange har skrevet bok om å søke en utvidet form for kjærlighet utenfor romantiske forhold. Også i arbeidslivet.
EUs likelønnsdirektiv kan gi ansatte rett til å sammenligne lønn
Kongshavn blir ny fergeterminal i Oslo: Ap og Frp raser mot avtalen
Ingvill Kvernmo om arbeidsmiljø og sykefravær: Hva holder folk i jobb?