nyheter

Tror Storebrand blir kjøpt opp

Kaupthings inntog i Storebrand kan bety oppkjøp, mener Stig Myrseth i Orion Securities.

Publisert Sist oppdatert

For noen uker siden anbefalte Orion Securities kjøp av Storebrand på bakgrunn av at de trodde selskapet ville bli kjøpt opp av en av de større bankene i Norden.

I dag fikk meglerhuset nok en bekreftelse på mistankene sine. Islandske Kaupthing flagget om at de satt med over syv prosent av eiendelene i Storebrand. Les om det her.

KONTANT JA
- Ja, jeg tviler på at dette er en ren finansiell investering slik som Kaupthing Bank hevder. Til det er den for stor, svarte Stig Myrseth på spørsmål fra Orapp.no om Kaupthings investering kunne være et ledd i oppkjøpet han selv har varslet.

- Kaupthing bruker neppe så mye penger på å kjøpe seg opp i Storebrand uten å ha en plan, sier Orion Securities analysesjef til Orapp.no.

Følg Storebrand her.

Powered by Labrador CMS