Aktuelt
TV 2 avviser positiv NRK-undersøkelse
NRK kommer bedre ut enn TV 2 på de fleste områder i en undersøkelse rikskringkastingen selv har bestilt. Den kommersielle konkurrenten lar seg imidlertid ikke imponere.
– Dette er veldig gledelig. Dette er høyest i verden. Holdning til lisens måles over hele verden. I EBU (Den Europeiske kringkastingsunion, red.anm.) regnes 50 prosent som høyt, sier kringkastingssjef Thor Gjermund Eriksen.
Han peker på at NRK ifølge undersøkelsen slår TV 2 og andre kommersielle konkurrenter på områder som nyhetsdekning, troverdighet og upartiskhet.
TV 2s nyhetsredaktør Jan Ove Årsæther lar seg ikke imponere av tallene.
– Det er lite eller ingenting nytt i tallene fra NRK som de sender ut hvert år. Norstat utfører en tilsvarende undersøkelse for TV 2, der tallene er mye mer i samsvar med de faktiske seertallene og brukertallene for TV, Sumo og nett. Fakta viser at TV 2 har den mest sette nyhetssendingen for de under 60 år, sier Årsæther.
Nylige artikler
EUs tvilsomme strev for å redde Ukraina
Norge, EU og Storbritannia enige om fiskeriavtale
EUs beslag av russiske midler: De Wever alene mot Kommisjonen – men vinner hjemme i Belgia
Økt oppmerksomhet uten politisk betydning
Monument-syndrom og offentlige bevilgninger
Mest leste artikler
Forsvarsmekanismer på arbeidsplassen: Hvordan ledere og ansatte lurer seg selv
Ole Gustav Gjekstad: Ny landslagssjef med fokus på individuell teknikk
Magne Lerø: Trump og EU: Forvirring rundt fredsplanen for Ukraina
Indre Namdal tester ny fastlegemodell: Kommunalt oppgavefellesskap i fokus
Regjeringen skroter lovfestet betalt ferie fra første arbeidsår: Akademikernes leder Lise Lyngsnes Randeberg er skuffet