Samfunn
Vegvesenet får samme muligheter som Nye Veier
Samferdselsministeren gir Statens vegvesen mulighet til å få klarsignal til et prosjekt før det er vedtatt en reguleringsplan. Det har Nye Veier allerede i dag.
Ifølge Aftenposten er dette en del av en forsøksordning som samferdselsminister Jon Georg Dale (Frp) innfører.
– Mens Vegvesenets veiprosjekter gjennomsnittlig er blitt opp mot 40 prosent dyrere, fra de ble omtalt i Nasjonal transportplan, til de sto ferdige, har Nye Veiers prosjekter blitt nesten 20 prosent billigere, sier samferdselsministeren.
En modell som skal prøves ut, er at Stortinget gir klarsignal til et prosjekt før det er vedtatt en reguleringsplan – med forbehold om at det blir endringer. Dette vil ifølge Aftenposten gjøre at Statens vegvesen kan involvere entreprenører i en tidlig fase og utvikle prosjektet sammen. En annen modell går ut på at strategien for en kontakt blir kvalitetssikret tidlig.
Nye Veier AS er et statlig statsaksjeselskap som fra 1. januar 2016 har tatt over ansvaret for utbygging og drift av noen motorveier fra Statens vegvesen.
Nylige artikler
Vet du hvem som er toppsjefer i de 50 største selskapene på Oslo Børs?
En kommisjon for etterpåklokskap og gapestokk etter Epstein
Tviholder på toppsjefene – laveste utskiftning på 17 år
KS: Kommuneøkonomien har blitt bedre
Kvinner i Forsvaret: Den lange veien fra ekskludering til operativ styrke
Mest leste artikler
Overtidsbetaling for deltidsansatte: Hva betyr dommen for arbeidsgivere?
Gyda Ellefsplass Olssen kåret til Årets forsvarskvinne 2026
Ber lagmannsretten pålegge utlevering av LO-referater i bemanningsbyråsaken
Når sjefer får ansvar for å lede flere ansatte påvirker det lederskapet, ifølge norsk studie
Kan ansatte kreve permanent hjemmekontor? Advokatene svarer om rettigheter og vurderinger