Næringsliv
VG betaler 24 mill til Dagbladet
VG Multimedia biter i det sure eplet og betaler Dagbladet i striden om Nettby.
Dagbladet har bekyldt VG for å urettmessig bruke kildekoder fra Dagbladets DB Medialab i utviklingen av Nettby. Dagbladet har operert med bleøp mellom 165 og 600 millioner i påstått tap.
Det er en ren prosessøkonomisk vurdering. Vi tror at saken ville gått helt til Høyesterett og at den er så uklar at partene måtte båret saksomkostningene selv. Da fant vi ut at vi kan bruke ressursene på en bedre måte, sier administrerende direktør i VG, Torry Pedersen, til E24.
- Vi vet at det er vanskelig å nå frem med høye erstatninger i norsk rett og 24 millioner kroner er mye penger. Det ligger i sakens natur at man aldri er helt fornøyd med et forlik, men jeg synes dette er en god og balansert løsning, sier John Arne Markussen, konserndirektør i Berner Gruppen, som eier Dagbladet.
Nylige artikler
Hva gjør det med folk å være rik?
Den neste store lederoppgaven er ikke KI – den er læring
Energiministeren: Norge har nok kraft
Over 1200 voldshendelser på jobb varslet til Arbeidstilsynet
Norske ledere bekymret for politisk ustabilitet
Mest leste artikler
LO/Ap-samarbeid til Høyesterett - strid om bevis i innleiesaken
Kunstig intelligens i norske virksomheter: KI handler om ledelse, ikke IT
Øystein Eriksen Søreide advarer: Norge er for avhengig av utenlandsk digital infrastruktur
Tormod Harbo: Derfor misbrukes forskning i samfunnsdebatten
Gharahkhani kritiseres etter pride-terror: Debatt om moskeer, skeive og muslimske miljøer