Annonse
Næringsliv
Vil kaste styremedlemmer
Styret i Grenland Group innkaller til ekstraordinær generalforsamling fordi fire av styrets medlemmer vil gi aksjonærene anledning til å kaste de andre styremedlemmene.
Annonse
Det skjer dagen etter at styret hyret advokat Else Bugge Fougner for å granske påstander om at konsernsjef Hallgeir Skogen har trakassert ansatte. Det skriver Dagens Næringsliv.
Det er de fire styrerepresentatene Gunn Marit Helgesen, Jan Løkling, Magne Mjølver Okshole og Rune Akle som nå mener at «styret ikke lenger fungerer og ønsker at aksjonærene får mulighet til å velge nytt styre».
Ifølge DN er det nå full krig mellom Skogens lojale styremedlemmer og styreformann Otto Søberg og Liv Marit Lundby. Også ansatterepresentant Hallstein Bast stemte imot forslaget om en ekstraordinær generalforsamling.
Det var etter en båttur i sommer at påstandene om trakassering ble formidlet til styret av to varslere.
Nylige artikler
Fredsprisvinneren vant folkets hjerter – tross alt
Ny vurdering av pendlerfradrag kan gi penger tilbake
Dette er Høyre-trioens distriktsalibi: Odelsgutt fra bøgda
Slik skal Norge gjøre seg mer attraktivt
Chile kan få sin mest høyreorienterte president siden Pinochet
Mest leste artikler
Økende arbeidsledighet blant unge: Er arbeidslivet tilpasset Gen Z?
Slakter eget slagord
Historisk vedtak: FN-konvensjon for funksjonshemmede innlemmes i norsk lov
Frank Gran om omkamper i kunnskapsorganisasjoner: Forståelse og ledelse
Ole Gustav Gjekstad: Ny landslagssjef med fokus på individuell teknikk