Annonse
nyheter
Ville drepe justisministeren
Et medlem av den rasistiske organisasjonen Vigrid skal ha sagt til sin psykolog at han var villig til å drepe justisminister Knut Storberget.
Annonse
Psykologen oppfattet det Vigrid-medlemmet sa som så alarmerende at han varslet politiet., skriver VG i dag.Mandag slo politiet til og pågrep den 25 år gamle mannen i huset hans i Larvik, han er nå siktet for drapstrusler, blant annet mot justisministeren.- Min klient nekter straffskyld. Han hevder å ha blitt trakassert av politiet over lengre tid. Dette er tredje gang han er blitt pågrepet de siste tre ukene, sier advokat Rune Selbo, som forsvarer mannen.Vigrid er en relativt aggressiv organisasjon, på nettsidene sine har de råd til sine medlemmer. Rådene til ungdommen er blant annet:Hvis dette ikke gjør deg paranoid, kan det legges til at tipsene heter "10 tips til ungdommen - følg dem eller dø".PARANOID ORGANISASJON
- Gå ikke ut på fest uten tilstrekkelig kamptrening.
- Vær rustet mot overfall selv på korte turer. Ta alltid med skytevåpen (forutsatt at du har bæretillatelse), kniv (lovlig type, selvsagt) og det utstyr moderne gjengkamp krever.
- Gå aldri på fest alene. Aldri.
Nylige artikler
Da tilliten brast
Baksiden ved større åpenhet
Tre av fire forsvarsinvesteringer forsinket
Stoltenberg har fått et nytt internasjonalt München-verv
Flere kommuner vil ikke bosette en eneste flyktning i år
Mest leste artikler
Annerledes å lede frivillige enn å lede «vanlige» ansatte
Hvordan håndtere en ansatt som er varetektsfengslet: Advokatene svarer
Jobb & karriere: Hvordan håndtere rollekonflikt når lederrollen føles feil
Kostnadsoverslag for norsk atomopprydding: Foreløpig inntil 57 milliarder kroner
Magne Lerø: Økokrim etterforsker Mona Juul og Terje Rød-Larsen for korrupsjon fører neppe fram