nyheter
Vinnerpott på åtte millioner kroner
Tirsdag åpnes kortstokkene for årets heftigste europeiske pokerturnering. Vinneren får rundt åtte millioner kroner i premie. 25 norske spillere deltar.
Den norskamerikanske storspilleren Thor Hansen (58) spiller for det norske pokerlandslaget.
Siden august har noen av verdens beste pokerspillere gått gjennom seks runder i Europas største pokerturnering, EPT (the European Poker Tour). Tirsdag begynner finalespillet i Monte Carlo, som avsluttes lørdag.
450 spillere deltar i Monte Carlo, av dem rundt 25 norske.
I Monte Carlo blir laget forsterket med Las Vegas-spilleren Thor Hansen.
Han har vært lønnet pokerspiller for Larry Flynt, eieren av det berømte mannebladet Hustler Magazine. I februar i år vant han 95.000 dollar med andreplass i LA Poker Classic.
Han har vunnet to VM, to EM og har topplasseringer i over tjue store internasjonale turneringer. Hans samlede premiepott er på flere titalls millioner kroner.
Å spille i en stor turnering som den i Monte Carlo, er en utholdenhetstest. De aller beste spillerne har større sjanse enn de mindre rutinerte. Det skal noe til å hevde seg i toppen, men de fleste mesterskap vinnes av de beste, sier Hansen.
Nylige artikler
Virksomheter som tar i bruk roboter vokser ofte – og ansetter flere
Konkurs ikke nødvendigvis toppsjefens feil
Når ledere blir flaskehalsen ved bruk av KI
Det kan bli streikesommer i flytrafikken
Høyre vil kutte oljepengebruken – advarer Ap
Mest leste artikler
Hva skjer i hjernen ved stress, og hvordan påvirker det beslutninger og lederskap?
Politiets IT-enhet gikk fra 30 nyansettelser av nyutdannede og ingen plan til 600 søkere og mye læring
Slik kan staten beholde unge medarbeidere: Fem råd til statlige arbeidsgivere
Maria Walberg: Ledere skal få støtte fra Nav når ansatte er syke og sykefraværet skal ned
Støre og norsk utenrikspolitikk: Kan han gjøre det Listhaug ikke kan?