nyheter

Wilhelmsen kjøper Expert

A Wilhelmsen varsler bud på Expert. Aksjen stiger 20 prosent på Oslo Børs.

Publisert Sist oppdatert

A Wilhelmsen har i dag kjøpt 10.966.367 aksjer i Expert ASA, opplyser Oslo Børs.

Det medførte at A Wilhelmsen AS, med datterselskaper, har oppnådd en samlet eierandel på 60,31 prosent av aksjekapitalen i Expert ASA.

Disse aksjekjøpene medfører at A. Wilhelmsen Gruppen overstiger terskelen på 40 prosent for plikten til å fremme et tilbud på resten av aksjene i Expert.

Tilbyr 160 pr. aksjer

A Wilhelmsen AS vil fremsette et pliktig tilbud om kjøp av samtlige utestående aksjer i Expert ASA.

Tilbudsprisen i det pliktige tilbudet er 160 kroner per aksje i kontanter. Tilbudsprisen representerer en premie på 19,9 prosent prosent i forhold til sluttkursen for aksjene i Expert ASA 29. mai 2007.

ABG Sundal Collier ASA, SEB Enskilda ASA og DnB NOR Markets er finansielle rådgivere, og Arntzen de Besche Advokatfirma AS er juridiske rådgivere, for A Wilhelmsen AS i forbindelse med tilbudet på aksjene i Expert ASA.

Tidligere i dag ble det kjent at meglerene hadde mottatt salgsordrer på 23 prosent av aksjene.

Les: Dumper Expert-aksjer

Expert-aksjen har hittil steget 19,1 prosent på Oslo Børs.

Følg Expert på børsen her.

Powered by Labrador CMS