Privatskolen for videregående elever i Lom åpnet 18. august i år. Forhistorien med skolenedleggelser mener Senterpartiets lokallagsleder Erik Aurmo (innfelt) i Lom er hovedårsaken til at Lom nå er Norges aller sterkeste partibastion.
Geir Olsen / NTB
Lom er Norges aller sterkeste partibastion
Litt trøst til valgtaper Trygve Slagsvold Vedum og Senterpartiet: I Lom kommune fikk partiet 59,1 prosent av stemmene – mer enn ti ganger den nasjonale oppslutningen.
Valget er over, bare noen få stemmer gjenstår å telle. Dagens Perspektiv har sett nærmere på partienes lokale oppslutning for å finne de kommunene der partiene står aller sterkest, altså der avviket er størst fra den nasjonale oppslutningen. Vi kan kalle det en «partibastionindeks».
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
YS ser mulighet for et godt lønnsoppgjør etter ny konjunkturrapport
Måling: Russere føler seg omringet av fiender
Forventer de største demonstrasjonene i USAs historie
Norge er annerledeslandet også i arbeidslivet
Konfliktløsningens tapte mulighetsrom
Mest leste artikler
Diskrimineringsnemnda og Kirkerådet: Leder degradert etter kontroversiell rasismeavgjørelse
Jobb & karriere: Hvordan håndtere økt sykefravær og stress i arbeidsmiljøet
Norge svarer ESA: Innleieregler og EØS-avtalen under lupen
Betyr endringene i arbeidsmiljøloven som kom 1. januar at det blir færre arbeidsmiljøsaker om krenkelser og trakassering?
Jens Kjeldsen forklarer hvorfor Mark Carneys tale i Davos var en retorisk suksess