Samfunnsstyring
Einar Wilhelmsen (MDG) er byråd for finans i Oslo, og han er trygg på at Oslo vil beholde posisjonen som det mest attraktive arbeidsmarkedet, også for statlige arbeidsplasser.
Oslo kommune
Oslos finansbyråd: – Hele landet «serves» fra Oslo
Antall statlige arbeidsplasser i Oslo vokser, stikk i strid med regjeringens ambisjoner. Finansbyråd Einar Wilhelmsen (MDG) er sikker på at hovedstaden vil beholde sin dominerende posisjon.
Av statens 160.839 avtalte årsverk i 2022, finnes 43.626 av dem i Oslo. Det er det høyeste tallet siden 2017, ifølge Statistisk sentralbyrå (SSB). Oslos andel av de statlige arbeidsplassene har derimot falt noe i perioden.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Forsvaret bistår politiet med vakthold i Oslo
Trump: – Vi avsluttet krigen med Iran i dag
Norsk sokkel har passert toppen – eksporten på rekordnivå
Om fornuft og dømmekraft i lederskapet
Jeg jobber med KI. Derfor vil jeg helst ikke snakke om KI
Mest leste artikler
Torbjørn Aas om når styring tar plassen til ledelse: Derfor må offentlig sektor styres bedre
Studentenes reaksjon på kunstig intelligens handler ikke bare om jobber, men om læring, kritisk tenkning og et mer krevende arbeidsliv.
Norsk studie: Toppledere lar personlige verdier og følelser styre beslutninger
Anthropic ber om KI-pause: Reell advarsel eller smart PR-stunt?
Marlen Lauritsen/Silje Finnskog Jensen: Lederflukt er den største sikkerhetsrisikoen i norsk næringsliv