Det kan bli vanskeligere enn mange tror for Høyre og Erna Solberg å kaste statsminister Jonas Gahr Støre ut av regjeringskontorene etter valget om et drøyt år.
Terje Bendiksby/NTB
Aslak Bonde: Den lange valgkampen – ingen parademarsj for Høyre
Den lange valgkampen blir vanskelig for Høyre. Med mer selvbevisste partnere, gryende EU-strid og en svekket statsministerkandidat.
POLITSIK ANALYSE. De fleste topp-politikerne tar vanlig sommerferie i år. Neste sommer blir det lite hviletid. Da er det langspurt i valgkampen, og det er mulig allerede nå å forutsi at den blir tett og intens. Selv om de aller fleste meningsmålingene viser at det blir et regjeringsskifte etter valget 8. september, så er avstanden mellom rød og blå blokk relativt liten.
Dagens Perspektiv
Nett og papir
3 mnd
99,- 750,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett og papir
12 mnd
2835,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett
1 mnd
1,- 205,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett
12 mnd
2400,-
KJØP
Nylige artikler
Norge, EU og Storbritannia enige om fiskeriavtale
EUs beslag av russiske midler: De Wever alene mot Kommisjonen – men vinner hjemme i Belgia
Økt oppmerksomhet uten politisk betydning
Monument-syndrom og offentlige bevilgninger
Så mange ledere er det i kommunen der du bor
Mest leste artikler
Regjeringen skroter lovfestet betalt ferie fra første arbeidsår: Akademikernes leder Lise Lyngsnes Randeberg er skuffet
Magne Lerø: Trump og EU: Forvirring rundt fredsplanen for Ukraina
Forsvarsmekanismer på arbeidsplassen: Hvordan ledere og ansatte lurer seg selv
Indre Namdal tester ny fastlegemodell: Kommunalt oppgavefellesskap i fokus
Vegard Einan i NHO Service og Handel: LOs søksmål om deltid truer den norske arbeidsmodellen