Itera-konsernet ble i Ukraina, også etter fullskalainvasjonen. Stein Arne Nistad (øverst til høyre) har skrevet bok om erfaringene. Her sammen med Jon Erik Høgberg, som har ansvaret for kriseledelse i Itera. Til venstre: Ansatte som jobber fra et tilfluktsrom.

Hva Itera har lært om kriseledelse under krigen i Ukraina

I over tre og et halvt år har det norske selskapet Itera håndtert «det umulige»: 300 ansatte i Ukraina som befinner seg i en krig. I en ny bok forteller ansatte og ledere sine historier.

Publisert Sist oppdatert

«Den 24. februar, klokken fem om morgenen, våknet jeg av lyden av eksplosjoner. Min første reaksjon var å be. Jeg bor i Kyiv, nær elven, hvor akustikken er veldig sensitiv, og jeg hadde hørt eksplosjoner fra militære øvelser tidligere. Men dette føltes annerledes. 

For å lese denne saken må du være abonnent

Dagens Perspektiv
Nett og papir
3 mnd

99,- 750,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett og papir
12 mnd

2835,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett
1 mnd

1,- 205,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett
12 mnd

2400,-

KJØP

Powered by Labrador CMS