250 ansatte mister jobben: Den mørkeste dagen i Ringnes' historie
250 ansatte i Ringnes mister jobben etter at kjeden har inngått en avtale med Asko, Coop og Rema 1000.
Det skriver E24 og Dagbladets Børsen. De ansatte fikk beskjed på et allmøte tirsdag ettermiddag.
– Den mørkeste og mest krevende dagen i Ringnes’ historie, sier hovedtillitsvalgt Erik Torkelsen i Ringnes i en uttalelse.
Endringene trer i kraft i mars 2026.
– Etter dagens avgjørelse vil omtrent 250 ansatte være uten jobb, og fremtiden vil være krevende og usikker til tross for mulige ryddige overgangsordninger, sier Torkelsen.
Administrerende direktør i Ringnes, Marianne Ødegaard Ribe, sier i en epost via kommunikasjonsavdelingen at endringene kommer av et behov for å investere for å øke kapasiteten.
Hun bekrefter at endringene berører rundt 250 ansatte, og at de nå prioriterer å ivareta dem.
– Ansatte beholder jobben fram til overgangen om halvannet år. Når eksisterende arbeidsoppgaver bortfaller vil det være et tilbud om å gå inn i Ringnes’ omstillingsprogram. Her vil den enkelte få lønn mens vi sammen jobber for å finne ny jobb, sier Ribe.
Nylige artikler
Støre vil ikke at bøndene skal sakke akterut igjen
Avgiftskuttene på drivstoff slo rett inn på prisene
Felleskjøpet-topp får ny rolle etter aksjeavsløring
Lederutvikling: Vi vet hva som virker – hvorfor gjør vi noe annet?
Folkehelse er også å ha noe meningsfullt å gå til
Mest leste artikler
Oppsagt kommunedirektør tapte i lagmannsretten – Kragerø kommune vant fullt ut
Tidligere Redd Barna-leder Birgitte Lange har skrevet bok om å søke en utvidet form for kjærlighet utenfor romantiske forhold. Også i arbeidslivet.
EUs likelønnsdirektiv kan gi ansatte rett til å sammenligne lønn
Kongshavn blir ny fergeterminal i Oslo: Ap og Frp raser mot avtalen
Ingvill Kvernmo om arbeidsmiljø og sykefravær: Hva holder folk i jobb?