Arbeidsliv
– Nærings- og fiskeridepartementet har hatt en svært høy arbeidsbelastning i 2020, sier næringsminister Iselin Nybø til E24.
Carina Johansen / NTB.
70 prosent økning i overtidstimer under pandemien
Tall som E24 har fått innsyn i viser at det ble registrert 19.002 overtidstimer i Nærings- og fiskeridepartementet mellom januar og oktober i fjor. Det er 7886 flere timer enn i 2019.
E24 skriver at ansatte i Nærings- og fiskeridepartementet (NFD) har jobbet tusenvis av ekstra overtidstimer for å håndtere koronapandemien på toppen av intense forhandlinger om nye frihandelsavtaler.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Over 300.000 evakuert fra skogbrannene sør i Europa
Europa trenger sitt politiske sentrum: Anti-semittisme på fløyene en økende trussel
Fra leketøy til kraftig motor: Hvorfor fungerer ikke KI på våre egne data?
– Vi har fått en mer uforutsigbar arbeidslivspolitikk
Europas viktigste forsvar er ikke bare flere våpen
Mest leste artikler
Norges mest lønnsomme innvandrer: Farouk Al-Kasim er reisende i den norske oljemodellen
Verdens beste vann
KS-leder Gunn Marit Helgesen: Vil ha større lokalt handlingsrom og reduserte forventninger til kommunene
De beste lederrådene fra 20 norske toppledere
Jan Tore Nygård om urealistiske krav i moderne rekruttering: Den perfekte kandidaten finnes bare på papiret: