Arbeidsliv
I dag finnes det en ny europeisk lovgivning som vil kreve at selskaper med mer enn 250 ansatte aktivt holder i mangfoldsmål fra og med 2023. (Foto: skynesher/iStock)
Annenhver norske bedrift mangler en nøytral rekrutteringspolitikk
Bedrifter som bevisst jobber med problemstillinger knyttet til mangfold, likestilling og inkludering, har merkbart bedre evne til å tiltrekke seg, motivere og beholde ansatte.
I dag forplikter 6 av 10 selskaper i Europa seg til en aktiv nøytral rekrutteringspolitikk. De er opptatt av likestilling, mangfold og inkludering ved rekruttering. Men når det gjelder systemer for overvåking og rapportering av mangfoldsmål, er det fortsatt en vei å gå.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Spekter: – Kulturen vil bli salderingspost i kommunene
FT: USA knytter sikkerhetsgarantier for Ukraina til fredsavtale som gir bort territorium
Det er noe som mangler i debatten om innovasjon
Svar til Vegard Einan: Anbud er ikke veien til bedre tjenester
Stiller spørsmål om LO/Ap-samarbeid i Stortinget
Mest leste artikler
Diskrimineringsnemnda og Kirkerådet: Leder degradert etter kontroversiell rasismeavgjørelse
Jobb & karriere: Hvordan håndtere økt sykefravær og stress i arbeidsmiljøet
Kunstig intelligens og arbeidsliv: Fire scenarier for 2035
Norge svarer ESA: Innleieregler og EØS-avtalen under lupen
Betyr endringene i arbeidsmiljøloven som kom 1. januar at det blir færre arbeidsmiljøsaker om krenkelser og trakassering?