LO-leder Peggy Hessen Følsvik stiller til forhandlinger om ny IA-avtale med blant annet krav om lovfestet rett til mer enn tre egenmeldingsdager. NHO krever at alle sider med sykelønnsordningen må diskuteres.
Beate Oma Dahle / NTB
Høyeste sykefravær siden 2009 – nå starter forhandlingene om hvordan det skal kuttes
Mandag starter partene i arbeidslivet forhandlingene om en ny IA-avtale. I dag kom tallene som viser at sykefraværet er det høyeste siden 2009.
Mandag 9. september starter forhandlingene om ny avtale om et inkluderende arbeidsliv, som ble forlenget i to år
i 2022 og utløper ved nyttår. Det er lagt opp til rundt ti møter. Dersom partnene blir enige, er planen å signere tidlig i november. Arbeidstakerne stiller med LO, YS, Akademikerne og Unio og arbeidsgiverne med NHO, Virke, KS og Spekter.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Når arbeidsgiver vil si opp en sykemeldt ansatt
Nordmenn skeptiske til å erstatte Nato
Seieren over Brasil slo ut på jordskjelvmålere
– Stortinget burde jobbet med sykefravær – og AFP som er på ville veier
Norges naive exit-strategi
Mest leste artikler
De beste lederrådene fra 20 norske toppledere
Pride skaper mer motstand: Skepsisen øker i Norge
Torstein Nesheim: Telenor tar smidig produktorganisering helt ut – dette betyr det for norsk arbeidsliv
Kvinner med ADHD møter ofte ekstra utfordringer, også i arbeidslivet
Irmelin Drake: Derfor kan selvledelse true personlig bærekraft