Arbeidsliv
Knapphet på arbeidskraft vil bli vanligere i fremtiden. Det vil ta tid for bedriftene å finne systemer for selv å utdanne sine ansatte. Foto: iStock/SusanHSmith
Jakten på arbeidskraften: Det tar tid å utdanne egne ansatte
Norske virksomheter har innsett at de i større grad enn tidligere må belage seg på å måtte «utdanne» sine egne ansatte. Men dette er prosesser som tar tid.
− Her finnes ingen quick fix. Vi må ha et godt utdanningssystem i bånn som er tilpasset arbeidslivets behov. Det ordinære utdanningssystemet vil imidlertid ikke kunne svare på alle behovene i en kortvarig situasjon med stramhet på arbeidsmarkedet. En løsning kan likevel være at det finnes modulbaserte utdanninger som gjør at personer kan få tilgang på enkelte deler av utdanningstilbudet som de har behov for der og da, uten å måtte begynne på en lang utdanning, sier økonom Merete Onshus i Yrkesorganisasjonenes Sentralforbund (YS).
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Bufdir – et reir for kjønnsaktivisme
Fra drøfting til varsling
Jordskjelvekspert om skjelv i Oslo-området: – Enormt skadepotensial
Nye tall: Nedgang i antall selvmord i Norge
Fornybar Norge slår alarm om strømsituasjonen – vil ha mer vindkraft
Mest leste artikler
Hvorfor forlater eldre arbeidslivet tidlig? Ny bok av Lisa Wade
Stortinget bremser kjønnsaktivisme i Bufdir: Hva betyr det?
Hvordan lav varslingsterskel og KI skaper konflikter i arbeidslivet
HR Norge: Staten bør trekke seg fra AFP og støtte de som trenger det mest
Forstå teamdynamikk: Hvordan team fungerer og blomstrer