Arbeidsliv
INKLUDERENDE ARBEIDSLIV: Caroline Holth er fornøyd med å ha fått fast jobb, og hun er en viktig ressurs på Manglerudhjemmet. Her i baren på sykehjemmet, hvor hun blant annet hjelper til når det er quiz.
Anja Aaheim Naper
– Jeg gleder meg til å gå på jobb hver dag
Caroline Holth (32) har en lettere psykisk utviklingshemning, men det har ikke stoppet henne fra å få fast jobb. – Jeg har blitt gladere etter at jeg fikk jobben. Jeg smiler hele tiden, sier hun.
I dag er svært få mennesker med utviklingshemning i arbeid. Ifølge en rapport fra NTNU står åtte av ti utviklingshemmede, uansett grad av utviklingshemning, utenfor arbeidslivet.
For å gjøre noe med det har organisasjonen Helt Med, som Velferd.no skrev om i mai, fått i stand et samarbeid med flere arbeidsgivere, blant annet Manglerudhjemmet i Oslo. Organisasjonen jobber for at utviklingshemmede skal få samme muligheter som andre til å velge blant jobber de er interesserte i.
Dagens Perspektiv
Nett og papir
3 mnd
99,- 750,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett og papir
12 mnd
2835,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett
1 mnd
1,- 205,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett
12 mnd
2400,-
KJØP