Arbeidsliv
Arbeidsfellesskap vil kunne by på større lokaler i rurale områder enn i byene. Du vil kunne sykle eller gå dit, siden arbeidsplassen din er i nærhetene av der du bor og ikke inne i sentrum.
Martin Barraud/iStock
Kontorfellesskap kan styrke kompetansen på bygda
Coworking i rurale områder kan betyr mindre pendling for ansatte og gjøre arbeidsgivere mer attraktive, mener forsker Mina Di Marino.
Dagens Perspektiv har tidligere skrevet om odelsjenta Andrea Kvinnesland Hvattum som vil sette en stopper for at kloke hoder tar toget ut av regionen ved å gjøre om låven på gården til nærkontor for hadelendinger med jobb i omkringliggende byer.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Over 300.000 evakuert fra skogbrannene sør i Europa
Europa trenger sitt politiske sentrum: Anti-semittisme på fløyene en økende trussel
Fra leketøy til kraftig motor: Hvorfor fungerer ikke KI på våre egne data?
– Vi har fått en mer uforutsigbar arbeidslivspolitikk
Europas viktigste forsvar er ikke bare flere våpen
Mest leste artikler
Norges mest lønnsomme innvandrer: Farouk Al-Kasim er reisende i den norske oljemodellen
NHO-direktør Vegard Einan advarer mot uforutsigbar arbeidslivspolitikk og nye overtidsregler for deltid
Verdens beste vann
De beste lederrådene fra 20 norske toppledere
KS-leder Gunn Marit Helgesen: Vil ha større lokalt handlingsrom og reduserte forventninger til kommunene