Arbeidsliv
Regjeringen vil diskutere med partene i arbeidslivet hvordan normerte sykmeldinger skal innføres, sier arbeidsminister Robert Eriksson.
Reynir Johannesson/FrP (CC BY-ND 2.0)
Regjeringen har ikke gitt opp normerte sykmeldinger
Arbeids- og sosialminister Robert Eriksson (Frp) slår fast at ordningen med normerte sykmeldinger skal gjennomføres, men sier det aldri har vært noe tema å få ordningen inn i den nye avtalen om inkluderende arbeidsliv.
Regjeringen vil ifølge sin egen plattform arbeide for å «innføre veiledende, normerte sykmeldingsperioder», og ifølge Aftenposten ønsket Eriksson å få inn dette i forbindelse med reforhandlingen av avtalen om inkluderende arbeidsliv. Mandag sa imidlertid to kilder til avisen at regjeringen har gitt opp å få dette inn i avtalen, skrev Aftenposten tirsdag.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Over 300.000 evakuert fra skogbrannene sør i Europa
Europa trenger sitt politiske sentrum: Anti-semittisme på fløyene en økende trussel
Fra leketøy til kraftig motor: Hvorfor fungerer ikke KI på våre egne data?
– Vi har fått en mer uforutsigbar arbeidslivspolitikk
Europas viktigste forsvar er ikke bare flere våpen
Mest leste artikler
Norges mest lønnsomme innvandrer: Farouk Al-Kasim er reisende i den norske oljemodellen
NHO-direktør Vegard Einan advarer mot uforutsigbar arbeidslivspolitikk og nye overtidsregler for deltid
Verdens beste vann
De beste lederrådene fra 20 norske toppledere
Over 325.000 evakuert fra skogbranner i Frankrike og Spania