Arbeidsliv
Språkrådet skal kåre beste norske bedriftsnavn
Er gode norske bedriftsnavn en mangelvare? Det ønsker Språkrådet å finne ut. Nå skal de kåre de beste norske bedriftsnavnene.
Fram til 10. juni kan alle som vil sende inn navn på bedrifter og virksomheter med gode navn til Språkrådet.
– Når vi kårer de beste norske bedriftsnavnene over hele landet, premierer vi kreativitet, humor og bruk av lokal tradisjon og om navnet gjenspeiler bedriftens aktiviteter, sier direktør i Språkrådet, Åse Wetås, i en pressemelding.
Meningen er å dele ut premier til en hovedvinner og diplom til fem regionale vinnere. Resultatet skal offentliggjøres i Nitimen på NRK 14. juni.
Den Blinde Ku har tidligere vunnet kåringen.
Juryformann Roger Pihl roste Inger Rosenfeld for å ha valgt et godt og morsomt navn.
– Det er altfor mange bedrifter i Norge som bare er kalt opp etter eieren eller har et navn som består av akronymer. Den blinde ku er et eksempel på et bedriftsnavn som er morsomt, engasjerende og vekker oppsikt, sa han.
Dagens Perspektiv
Nett og papir
3 mnd
99,- 750,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett og papir
12 mnd
2835,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett
1 mnd
1,- 205,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett
12 mnd
2400,-
KJØP
Nylige artikler
Norge, EU og Storbritannia enige om fiskeriavtale
EUs beslag av russiske midler: De Wever alene mot Kommisjonen – men vinner hjemme i Belgia
Økt oppmerksomhet uten politisk betydning
Monument-syndrom og offentlige bevilgninger
Så mange ledere er det i kommunen der du bor
Mest leste artikler
Regjeringen skroter lovfestet betalt ferie fra første arbeidsår: Akademikernes leder Lise Lyngsnes Randeberg er skuffet
Magne Lerø: Trump og EU: Forvirring rundt fredsplanen for Ukraina
Forsvarsmekanismer på arbeidsplassen: Hvordan ledere og ansatte lurer seg selv
Indre Namdal tester ny fastlegemodell: Kommunalt oppgavefellesskap i fokus
Vegard Einan i NHO Service og Handel: LOs søksmål om deltid truer den norske arbeidsmodellen