Arbeidsliv

Illustrasjonsfoto.

Sykepleiere i Bærum må loggføre dobesøk

Bærum kommune ønsker å kartlegge det sykepleierne på sykehjemmene bruker tiden på. I skjemaet må de også registre når en går på do. Det har skapt reaksjoner.

Publisert Sist oppdatert

– Her springer vi beina av oss for å gjøre en god jobb og står på for pasienter på dødsleiet og deres pårørende. Så får vi beskjed om å loggføre dobesøkene våre for å effektivisere driften. Det er klart vi blir forbannet, sier en ansatt ved Stabekk sykehjem og hospice til TV 2 søndag.

Kommunikasjonsansvarlig for pleie og omsorg Cecilie P. Øyen i Bærum kommune svarer at det er forståelig at noen reagerer på dobesøk-registreringen.

For å lese denne saken må du være abonnent

Dagens Perspektiv - nye saker på nett hver dag og 8 papirmagasiner i året. Alle abonnement gir tilgang til alle artikler digitalt og e-utgaven. For å få papirutgaven, velg nett og papir. Vi har disse tilbudene:

Dagens Perspektiv
Nett og papir
3 mnd

99,- 750,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett og papir
12 mnd

2835,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett
1 mnd

1,- 205,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett
12 mnd

2400,-

KJØP

Powered by Labrador CMS