Ledelse
Kulturbransjen blør under pandemien. Det er stille her i salen her på Drammes Teater og stille på Union Scene, som sammen utgjør Drammen Scener, konstaterer daglig leder Knut Harald Pleym.
Anita Myklemyr
– Å lede nå er egentlig verre enn noen gang
Uforutsigbarheten i kulturbransjen er større nå enn den var i starten av pandemien, mener Knut Harald Pleym, daglig leder ved Drammen Scener.
På Union Scene er det plass til 1300 stående publikummere. Teateret har 504 fastmonterte seter.Kommunens eierstrategi er at Drammen Scener skal drives forretningsmessig.Ved siden av de «vanlige» lederjobbene har Pleym innimellom hatt oppdrag for Stageway.
– Det er jo ikke sånn at jeg kan ringe opp til Jonas Fjeld på Konnerud og spørre om han kan ta med seg gitaren og komme ned hit og spille noen låter i morgen, og så har vi fulle hus.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Minst 40 ansatte i Norge mister jobben i Norsk Folkehjelp etter USA-nei
Det tomme universitetet
Melonis regjering har satt rekord i Italia
Grønt omdømme kan bremse grønn omstilling
Aschehoug-kjøp avklart – konsernsjef Mads Nygaard trer til side
Mest leste artikler
Høyesterett skal avklare «særlig uavhengig stilling» og overtid
Hva er ADHD? Og hvordan arter ADHD seg i arbeidslivet? Lege og psykiater Espen Anker gir svar.
Tre spørsmål om endring
Tre spørsmål om motstand mot endring
54 prosent av kommunedirektørene vurderer å slutte