Ledelse
– Vi jobber ut fra en tanke om at menneskene og kontoret påvirker hverandre. Folkene påvirker hvordan et kontor skal se ut, men et kontorlokale kan i seg selv påvirke kultur, arbeidsmetodikk og struktur, sier Harald Vaagaasar Nikolaisen, administrerende direktør i Statsbygg.
Jon Marius Roald
– Ansattes behov er ikke nødvendigvis fasiten
Administrerende direktør i Statsbygg, Harald V. Nikolaisen, tror en framtidsrettet kontorløsning er en som både lytter til men samtidig utfordrer de ansatte.
Den nye arealnormen regjeringen har slått fast at statlige arbeidsplasser i framtiden skal inneholde 23 kvadratmeter bruttoareal per ansatt. Mer enn det trengs ikke, heter det. Hva betyr dette? I praksis betyr det at cellekontorene med én ansatt per kontor er en døende art hvis man fortsatt skal kunne ha møterom og andre nødvendige fellesarealer.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Ny rapport: Kjønnene vil være likestilt først om 171 år med dagens tempo
FN får ny generalsekretær, men hvem blir det?
AfD kan gjøre nytt brakvalg ved Østersjøen – marerittscenario for Merz
KI mangler ikke magi, den mangler infrastruktur
Opptellingen ferdig i Sverige – rødgrønn seier
Mest leste artikler
Sykmeldt: Slik ber du om tilrettelegging uten å dele diagnose
Ståle Solbakken om ledelse, kultur og VM-frykt i landslaget
Ståle Langvik om PISA 2025: 10,4 prosent av norske elever var ikke med i testen
Mener multikulturell ledelse blir den største lederutfordringen
Kommuneforskere: Norge mangler politisk vilje til omstilling