Ledelse
De ansatte velger sjefen
For tiende år på rad er Devoteam nominert til Danmarks beste arbeidsplass. Her får de ansatte selv velge hvem som skal være sjef.
I konsulentselskapet Devoteam i Danmark bestemmer de ansatte selv hvem de vil ha som sjef og hva de skal gjøre, melder Business.dk. Samtidig er selskapet nå nominert til prisen som beste, danske arbeidsplass for tiende år på rad. Det skriver E24.no.
– Når folk selv får lov til å velge hva de gjør, så synes de at det er gøy. Det er ikke noe de er satt til fra oven, det er en av årsakene til at Devoteam har opprettholdt veksten under krisen, sier Peter Beyer, næringslivsforsker ved Copenhagen Business School til Business.dk..
Én gang i året får de 130 ansatte velge seg en personalsjef. Selskapet har heller ingen stillingstitler innad i bedriften.
– Vi har konsulenter, seniorkonsulenter, prosjektsjefer og partnere som betegnelser vi bruker overfor kunder, så de vet hvilken erfaring en medarbeider har. Men internt foregår våre prosesser i team, som kan ledes av så vel en konsulent som en partner, sier Søren Nielsen, som er partner i Devoteam.
Nylige artikler
Norge, EU og Storbritannia enige om fiskeriavtale
EUs beslag av russiske midler: De Wever alene mot Kommisjonen – men vinner hjemme i Belgia
Økt oppmerksomhet uten politisk betydning
Monument-syndrom og offentlige bevilgninger
Så mange ledere er det i kommunen der du bor
Mest leste artikler
Regjeringen skroter lovfestet betalt ferie fra første arbeidsår: Akademikernes leder Lise Lyngsnes Randeberg er skuffet
Forsvarsmekanismer på arbeidsplassen: Hvordan ledere og ansatte lurer seg selv
Magne Lerø: Trump og EU: Forvirring rundt fredsplanen for Ukraina
Indre Namdal tester ny fastlegemodell: Kommunalt oppgavefellesskap i fokus
Vegard Einan i NHO Service og Handel: LOs søksmål om deltid truer den norske arbeidsmodellen