Ledelse
Berit Svendsen, administrerende direktør i Telenor Norge, prøver å henge med på den teknologiske utviklingen.
Aurora Hannisdal.
– Det at en teknologiendring kan fase ut en bedrift, det sitter i meg
Telenors kunder øker databruken på mobil med 60-65 prosent hvert år. – De får aldri nok av det vi tilbyr, sier Telenor Norge-sjef Berit Svendsen.
Facit var en svensk produsent av skrivemaskiner og skrivebordskalkulatorer. Selskapet hadde i sin storhetstid på 70-tallet, rundt 14.000 ansatte over hele verden. Men på dette tidspunktet kom den japansk-produserte lommekalkulatoren kom på markedet. Til tross for at Facit hadde teknologien, klarte ikke svenskene å vende seg raskt nok og ta den i bruk.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Spekter: – Kulturen vil bli salderingspost i kommunene
FT: USA knytter sikkerhetsgarantier for Ukraina til fredsavtale som gir bort territorium
Det er noe som mangler i debatten om innovasjon
Svar til Vegard Einan: Anbud er ikke veien til bedre tjenester
Stiller spørsmål om LO/Ap-samarbeid i Stortinget
Mest leste artikler
Diskrimineringsnemnda og Kirkerådet: Leder degradert etter kontroversiell rasismeavgjørelse
Jobb & karriere: Hvordan håndtere økt sykefravær og stress i arbeidsmiljøet
Kunstig intelligens og arbeidsliv: Fire scenarier for 2035
Norge svarer ESA: Innleieregler og EØS-avtalen under lupen
Betyr endringene i arbeidsmiljøloven som kom 1. januar at det blir færre arbeidsmiljøsaker om krenkelser og trakassering?